מה זה אופסייט (offsite) ולמה זה חשוב?

אופסייט (offsite) היא אסטרטגיה עסקית שבה אירועים, פגישות או פעילויות מועברים מחוץ למקום העבודה הרגיל של החברה. זוהי גישה שיתופית המיושמת על ידי ארגונים במטרה העיקרית לטפח תחושה של אחדות, גיבוש צוות, ולהמריץ את רוח היחידה.

התרבות של אופסייט קיימת כבר שנים, אך היא התפתחה משמעותית בתקופה האחרונה. בעבר היה מוגבל לגיבוש צוות ופנאי, אך כעת הוא מתעסק לא מעט בסדנאות גיבוש למנהלים ומשלב פעילויות קריטיות כמו סדנאות, מפגשי הדרכה ופגישות אסטרטגיות. אתרים חיצוניים כוללים לעתים קרובות אלמנטים כגון תרגילים לשיפור היצירתיות, משחקי גיבוש צוות, מפגשי סיעור מוחות והתחייבויות קשורות שנועדו לעודד עובדים לחשוב מחוץ לסביבת העבודה הרגילה שלהם.

שיטה זו, כאשר היא מאורגנת כראוי, יכולה לעורר חדשנות, להעלות את המורל ולשפר באופן משמעותי את לכידות הצוות. בנוסף, אופסייט טוב מסייע לארגון להגדיר יעדים עסקיים ולפתור קונפליקטים שקיימים בתוך הצוות.

מה המטרות העיקריות בשימוש באופסייט?

בשנים האחרונות חל שינוי מהותי בעולם התאגידי עם מגמה הולכת וגוברת של סדנאות ואירועים מחוץ למשרד. 

חברות משתמשות לעתים קרובות בפתרונות אופסייט כמהלך אסטרטגי לקידום עבודת צוות, שיפור היצירתיות ויצירת תרבות עבודה חיובית. ההגדרות הלא טיפוסיות והמבנה המאורגן של אתרי החוץ עוזרים לצוותים לפרוץ את הלך הרוח הקונבנציונלי שלהם בעבודה ולטפח חשיבה חדשנית בסביבה רגועה. יתר על כן, הוא מספק הזדמנות מצוינת לסגת מהסחות הדעת היומיומיות בעבודה ולהתמקד במטרות ארגוניות ספציפיות.

סיפורי הצלחה מוכיחים את העלייה

סיפורי ההצלחה הם רבים. דוגמה בולטת היא גוגל, הידועה באירועי החוץ הראוותניים שלה המתוכננים בקפידה עם שילוב מושכל של פעילויות מהנות וסדנאות מרתקות. אירועים כאלה לא רק מגבירים את מורל העובדים אלא גם משפרים משמעותית את הפרודוקטיביות, מה שהופך אותו ל- win-win עבור כל הצדדים המעורבים.

חברות מקצועיות מחוץ לאתר מספקות פתרונות הוליסטיים, כולל תכנון אירועים, לוגיסטיקה ואוצרות תוכן, ועוזרות לעסקים להגשים את יעדיהם מחוץ לאתר בצורה חלקה. הזינוק בפופולריות של חברות אלה מדגיש את יעילותן, וסביר מאוד שנראה הסתמכות גדולה עוד יותר על שירותיהן בעתיד.

תרצו לשמוע עוד ולחוות את סדנת המנהלים שלנו? אנחנו נאפשר לכם סדנה מעוררת, מזמינה לעדכון תפיסות ומציעה גישה שונה, ייחודית ומניעה לפעולה. מחכים לכם.

Ment To Drive Logo
אופסייט

מתי כדאי לעשות Offsite?

אירועי אופסייט אינם רק פעילויות אקראיות שהוחלט על פי גחמה, הם מהלכים אסטרטגיים שנבחרו לרגעים ספציפיים בציר הזמן של הארגון. אבל מתי הזמן מתאים לאסטרטגיה כזו? התשובה לכך דורשת רמה מסוימת של התבוננות פנימית בתוך החברה.

תרחיש ברור אחד הוא כאשר התפוקה של הצוות מתחילה לדעוך. המונוטוניות של הסביבה המשרדית יכולה להוביל לחוסר מוטיבציה. מחוץ לאתר יכול לשמש שינוי מרענן, לרענן את הלהט של הצוות לעבודה.

ההחלטה לצאת מחוץ לאתר מתאימה גם במהלך חגיגות ציון דרך. השלמת פרויקטים מוצלחת או כל הישג משמעותי, עזיבה של מנהל בכיר, או שינויים ארגוניים הם זמנים אידיאליים לתגמל את הצוות עם מחוץ לאתר.

הצורך בתכנון מחוץ לאתר יכול להתרחש גם כאשר רעיונות או יוזמות חדשות זקוקים להתנעה. לסביבה השונה במהלך אופסייט יש נטייה לעורר יצירתיות וחדשנות, יצירת מרחב התורם לסיעור מוחות ותכנון אסטרטגי.

שיקולים בבחירת מקום לOffsite

ישנם מספר גורמים מרכזיים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת מקום לפעילות offsite.
האם המיקום מתאים לתרבות החברה? האם זה עולה בקנה אחד עם המטרות של ה-offsite? האםהסביבה תורמת לפרודוקטיביות ויצירתיות תוך מתן אפשרות למשתתפים להרגיש רגועים ונינוחים? אלה נקודות חשובות שיש לקחת בחשבון.
מניסיוננו פעילות אופסייט אשר נעשית בשטח בתנאים לא רגילים, מביאה לאותנטיות רבה בקרב המשתתפים, מפגישה אותם עם סיטואציות שהם לא רגילים אליהם מחיי היום-יום ומאפשרת שיח עמוק בין משתתפי הסדנה. 

אופסייט עם Ment To Drive

צאו לחווית אופסייט מיוחדת במינה עם Ment To Drive. לא סתם אירוע רגיל מחוץ למשרד, אלא סדנה חדשנית, שתוכננה בכוונה כדי לשפר את החיבור לצוות, שיתוף הפעולה והיצירתיות. היתרונות של חוויה זו מחוץ לאתר הם מוחשיים, כאשר המשתתפים לעתים קרובות מדווחים על שיפורים בלכידות הצוות ובפרודוקטיביות לאחר הסדנה.

עובדים מתעשיות מגוונות ברחבי הארץ מצאו את הסדנאות הללו יקרות ערך, מה שהופך אותן לחלק בלתי נפרד מהאסטרטגיה שלהם בבניית צוות ופיתוח מנהלים. אל תקשיבו רק למילה שלנו, שמעו מהלקוחות עצמם כשהעדויות שלהם מציירות תמונה חיה של החוויה הייחודית מחוץ לאתר שמספקת Ment To Drive.