סדנת גיבוש כתהליך אימון אישי בסביבת החיים – live coaching

אימון אישי, קואצ'ינג Coaching, הינו תהליך המכוון לסייע למתאמן להכיר את עצמו, להגדיר ולהשיג מטרות אישיות בתחומי חיים רבים: מערכות יחסים, קריירה, התנהגות, ייעוד, הכרת הטוב / חיוביות, בטחון עצמי ועוד, להתגבר על מכשולים ולשמר מוטיבציה.

הנחת היסוד בתהליך אימון אישי היא שאם נמשיך לעשות את שעשינו בעבר – נקבל את אותה תוצאה. בכדי להשיג את המטרות או בכדי לקבל תוצאות אחרות מהקיימות, ישנו צורך בתהליך של הכרות פנימית, הבנת הצורך (מטרה), למידת היכולות האישיות והתומכות שיכולות לסייע, מה הן האמונות, הפרדיגמות, תפיסות העולם המסייעות או שחלילה עוצרות בעדנו. במהלך אימון אישי נמצא את התשובות הנחוצות לנו, בתוכנו.

הנטייה המקובלת לחשוב שאת ההרגלים שלנו אנו לא יכולים לשנות, שגויה מיסודה. הניסיון מלמד שהרגלים ניתנים לשינוי בכל גיל ומעמד. בכדי ליצור שינוי נדרש תהליך מובנה ומבוסס על בניית אמון, בטחון ואמונה בין המתאמן לבין עצמו ובינו לבין סביבתו.

בתהליך אימון אישי מתפתחת שותפות מקצועית מעצימה בין קואצ'ר ומתאמן, שמטרתה לייצר בהירות ולאפשר למתאמן לבחור את השינוי שהוא מבקש לעצמו, לבנות תכנית פעולה אפקטיבית שתאפשר לו להשיג את התוצאות הרצויות ולשפר את איכות חייו.

Ment To Drive, סדנת העצמה פורצת דרך

התפתחות סדנת גיבוש מנהלים חוויתית ומעצימה בטבע Ment To Drive ככלי וכחלק מתהליך אימון אישי (קואצ'ינג) ופיתוח צוותים, הינה מהלך טבעי.
אנו, מייסדי Ment To Drive, בנוסף לניסיון הפיקודי והניהולי הבכיר שלנו בצה"ל ובתעשייה, הוסמכנו כמאמנים אישיים ובנוסף אנו מנחי קבוצות ויועצים לארגונים וחברות בפן הארגוני והאסטרטגי. אנו רואים וחווים יום יום כיצד העולם הניהולי בארגונים ובפרויקטים נוגע ועוסק באישי, הרי לא סתם נאמר "הכול אישי". האישי שלנו, נוגע ומחובר לחברויות, לזוגיות, למשפחתיות לעבודת צוות ומצוי בכל צמתי החיים, לכל התהליכים וסיפור החיים של כולנו.

בראשית, החוויה האישית שלנו בנהיגה ברכב מיושן – גרוטאה בשטח הייתה למטרת הנאה וכיף. חשנו מיד איך אל תוך החוויה נכנסים באופן בולט ומשמעותי, האמונות, ההרגלים, שיתוף הפעולה, התקשורת ההתמודדות עם אי הוודאות. מהר מאוד מצאנו שבשטח אין לנו ברירה ואז מתחולל הבלתי יאמן – מתקבלות תובנות ומתרחש שינוי מהותי מול העיניים, מוחשי ונראה לכל.

החלטנו לקחת את החוויה האישית שלנו צעד אחד קדימה והצענו למתאמנים שלנו, המצויים בתוך תהליך אימוני אישי, לצאת איתנו לסדנה ולקבל השתקפות והתקדמות ממוקדת למטרה האימונית שלמענה הגיעו. בחרנו מתאמנים שנמצאים עמוק בתוך התהליך האישי ושרמת ההכרות והאמון של מי ששימש קואצ'ר (בסדנה הוא מנטור) עימו גבוהה. הראשון שנבחר הוא מתאמן כבן 25 שמשדר בטחון עצמי גבוה ומתאמן בשיפור התקשורת הבינאישית במערכות יחסים. יחד איתו, יצא מנטור המוסמך כמאמן אישי (קואצ'ר) וליווה אותו למעלה משלושה חודשים בתהליך אימון שהתקיים במפגשים פרונטאליים בחדר האימון (קליניקה).

תרצו לשמוע עוד ולחוות את סדנת המנהלים שלנו? אנחנו נאפשר לכם סדנה מעוררת, מזמינה לעדכון תפיסות ומציעה גישה שונה, ייחודית ומניעה לפעולה. מחכים לכם.

Ment To Drive Logo
MENT TO DRIVE | סדנת גיבוש כתהליך אימון אישי בסביבת החיים – live coaching

סדנע ככלי אימוני

לפני תחילת הנסיעה ביצענו עם המתאמן תאום ציפות ומטרות, מה גבולות הנסיעה ומה תפקיד של כל אחד. עם הכניסה לרכב הייתה הרגשה חדשה והתעוררו שאלות מסקרנות:
איך זה שמאמן ומתאמן יוצאים מחדר האימון?
איך זה שאנחנו נוסעים ביחד?
לאן אנו נוסעים?
עד כה תמיד ישבנו זה מול זה, כעת אנו יושבים זה לצד זה.
יותר מזה, הקואצ'ר אינו רואה את כל הגוף של המתאמן, המתאמן ממוקד בנהיגה והוא זה שמוביל. הרבה דברים חדשים קורים.

התחלנו לדבר והבנו שנוצר משהו אחר, המתאמן הרגיש שעכשיו הוא יכול להוכיח את עצמו. השטח התחיל לתת את אותותיו, בתחילה אופוריה ואז המתאמן נאלץ להיצמד לצד מסוים של השביל ובאופן עקבי הוא בחר את הצד של הנוסע (ולא את שלו) להיצמד ולשרוט.
המנטור שאל: "למה דווקא הצד שלי נשרט ונצמדים תמיד לצד ימין?"

השאלה לא מצאה חן בעיני המתאמן, "אתה מפריע לי, התפקיד שלך להסתכל קדימה ולא לתת לי חוות דעת על הנהיגה". התקשורת התוקפנית המשיכה בסיטואציות נוספות. המנטור (המאמן) שיקף את סגנון התקשורת והשיח לנהג (למתאמן). בשיחה התברר שכאשר המתאמן נמצא בעשייה ממוקדת מטרה, הוא מפרש זאת כמבחן גורלי, אז תדמיתו תלויה בביצועיו כל העת. הנטייה האוטומטית שלו היא תוקפנות וזאת מתוך אמונה שאם ירחיק את "הבוחן/ים" מקרבתו או מלהמשיך לשאול שאלות, מצבו יהיה טוב יותר.

ניתחנו את הסיטואציה והבנו מה יוצא לו מההתנהגות זו – רווח והפסד. המתאמן הבין שלכאורה הוא זוכה/ קונה שקט לטווח קצר מאד (משתיק את הצד השני באסרטיביות) אך בטווח הארוך לא שותקים לו, הרעש והלחץ גובר. הפרשנות האוטומטית של המתאמן היא, שאלות = מבחן גורלי, אינן נכונות ולמעשה משמעות הפירוש האוטומטי הזה הוא – בטחון עצמי נמוך ולא גבוה כפי שהוא סבר שיש לו.

המתאמן החליט שאפשר לתת פרשנויות אחרות לשאלות שהוא נשאל – מתעניינים מה קורה, רוצים שיתוף פעולה או לעזור, גם לצד השני יש חששות והוא רוצה לקבל ממנו את הביטחון וההרגשה שהדברים אכן בסדר ושאפשר להמשיך ביחד. נתנו עוד פרשנויות, ולכל אחת עשינו מאזן רווח והפסד, ראינו כיצד כל פרשנות מובילה לתחושה ורגש אחר ומובילה גם לתגובה ותוצאה אחרת (מודל אפר"ת). המשכנו בנהיגה, המנטור המשיך לשאול שאלות, התגובה הייתה אחרת וכשלרגעים האוטומט שוב חזר, הספיק מבט וחיוך בכדי להבין ששוב הכפתור האוטומטי של ההתנהגות נלחץ.

מפגש האימון שתואר לעיל הינו למעשה מפגש פורץ דרך עבור קואצ'ר ומתאמן כאחד. הדברים נראו והומחשו "על חי", "אימון בשטח" מתבונן באופן אותנטי על התנהגות. בשונה מחדר אימון בו מתבקש מתאמן לתאר סיטואציות מהעבר, בסדנה הדברים קוראים ב-live "כאן ועכשיו" . המתאמן לא רק מדבר אירועים ומנתח אותם אלא האירועים מתרחשים בפועל ולאחר מכן מתבצע תהליך מהיר שמאפשר להוציא לפועל התנהגות אחרת. קואצ'רים אינם מגיעים וחווים את המתאמנים בשטח ובמרחב החיים שלהם. קואצ'ר פוגש מתאמן בדרך כלל אחת לשבוע בחדר אימון ואינו צופה במתאמן במו עיניו כאשר הדברים מתרחשים. יציאה ביחד – קואצ'ר (כמנטור) ומתאמן למרחב בו מתרחשות סיטואציות אמתיות זאת גישה חדשנית – אנו קוראים לזה אימון אישי חי – live coaching.

התפתחות אישית נוסח Ment To Drive

את המשובים המלאים של מתאמנים מהסדנה אנו לא יכולים לשתף בשל חסיון ואתיקה מקצועית אך נוכל לצטט תגובות:
"נפלו לי מיליון אסימונים"
"עכשיו אני מבין מה זה להיות תקוע ואיך להשתחרר מתקיעות"
"הסדנה היא נקודת מפנה בחיי"
"הסדנה עשתה לי קיצור דרך של תובנות שהיה לוקח לי חודשים להשיג"
"אני לא מאמין/ה אני עשיתי את זה?"
"אני מסוגלת, אני יכולה"
"הכול בראש" ועוד ועוד.

הזכות והיכולת, לצפות ולהיות ליד מתאמן בזמן התנהגות אותנטית שלו, להשפיע עליה בדרך של תובנות ואז שינוי ההתנהגות, מחזיר אותנו, קואצ'ר ומתאמן, לחדר אימון ולהמשך התהליך, במקום חדש ומתקדם יותר. המשך התהליך מלווה גם בדוגמאות ואנלוגיות מהתנהגות בשטח, ראינו שאפשר לבחור ולפעול אחרת. החיבור והאמון בין קואצ'ר לעצמו ולמתאמן עולה וקופץ באופן שקשה לתאר.

אימון וקידום אישי הוא דרך חיים, אימון דורש התמדה, המשכיות והגברת האמונה והמוטיבציה של המתאמן. מוטיבציה בעברית- הנעה, האדם מחפש את הדבר שמניע אותו שיכול לסייע לו לקדם את חייו. הנעה לפעולה מתרחשת כמכלול תהליכים שיש בהם הנאה, הצלחה, משמעות, תהליכים מעוררים, מכוונים ומשמרים את היחיד ואת הקבוצה/הצוות. הנעה זאת היא בעיקרה פנימית דורשת את האנרגיה ואת התנועה לקידום חיינו ולהשגת מטרות. "בסדנע" ובליווי שלנו כמאמנים וכמנטורים ב- MentToDrive , המשמעות המילולית והמעשית של המילים מקבלת הרחבה – לצאת מהקופסא (יש באמת קופסא – הרכב), להניע, לנוע לעבר מטרה, להתמודד עם מכשול, לעבור מתקיעות לתנועה ולחוות הצלחה, מתקיימים במלוא מובן המילה.
סדנאות פיתוח המנהלים שלנו מתאימות כמפגש משמעותי חד פעמי וגם מתאימות ומשתלבות באופן יוצא דופן ואפקטיבי בתהליך אימון אישי, זוגי ובתהליך פיתוח צוות בארגונים. הקפיצה היא עצומה, זאת בזכות תהליך הליווי בשטח של המנטורים – זהו תהליך אימון וייעוץ אישי וצוותי, "על חי" – live coaching, הינו ייחודי חדשני ופורץ דרך.