יום כיף מוצלח, קבלו 6 טיפים שכדאי להכיר

המבחר האדיר שקיים בשוק של ספקי תוכן של פעילויות גיבוש וימי כיף הופך את הבחירה למאתגרת. אנחנו מציעים לבדוק כמה דברים מאוד חשובים לפני שבוחרים ספק.ית. במיוחד עבורכם ערכנו 6 טיפים מעולים שיהפכו כל יום כיף לזיכרון משמעותי ששווה להדביק באלבום.

טיפ #1: בדקו את הקשר בין המסרים לאופן העברתם

מה הכוונה?
כולם מבטיחים גיבוש ייחודי עם קולינריה משובחת והתמונות בדרך כלל ישקפו צבעוניות רבה. אבל אם נודה על האמת להתחרות במסעדות שף יהיה קשה והשאלה שחשוב לשאול היא האם זו באמת המטרה של יום גיבוש? לזכור עד כמה האוכל היה טעים?
האם ביום כיף אנחנו מבקשים להפוך את העובדים שבעים יותר או מחוברים יותר לארגון?
לחבריהם לעבודה?
עבורנו, יום כיף משמעותי מטרתו לתת הזדמנות למנהלים לדבר עם העובדים בצורה ישירה ללא הוספת פגישה ביומן.

עלות היציאה של העובדים ליום כיף גבוהה מאוד לא בגלל העלות של יום כיף,  אלא בגלל עלות השכר המשולם עבור חצי או יום שלם של עבודה שלא מתבצעת. לכן יש חשיבות גדולה לתוכן של יום כיף, אילו מסרים יועברו במהלכו ואיך.

טיפ #2: לא להתפשר על איכות בגלל הנוחות

הדילמה בין כמה אתר הפעילות רחוק לכמה יגיעו או חלילה יוותרו על השתתפות ביום כיף, נמצאת באוויר וקשה להתעלם ממנה. ניתן לצמצם סיכונים בפניה למספר עובדים ולשאול מה דעתם על בחירת המיקום ולזכור שיציאה ליום כיף אפקטיבי כוללת גם יציאה מאזור הנוחות.

כדי שזה יקרה יש משמעות גם לנסיעה למקום אחר ושונה מהיומיומי והשגרתי. מומלץ לעודד עובדים להגיע יחד במספר רכבים קטן יותר, מה שיקל עליהם את הדרך, יחסוך עלויות ויסייע מאוד בגיבוש.

יום כיף משמעותי, מלא תוכן וערך.
תרצו להרגיש איך הכל אפשרי? תתקשרו!

Ment To Drive Logo
סדנת פיתוח מנהלים

טיפ #3: תוכן מקורי

התאמת התוכן מתחילה באוכלוסיית היעד. האם הפעילות שבחרתם מתאימה כיום כיף לקבוצות קטנות או לקבוצות גדולות?
האם גיל העובדים משפיע?

נחזור רגע לסיבה עבורה נכון לצאת ליום כיף ונזכיר שתפיסת הערך אצל העובדים מבוססת על שיקולים רבים שיוצרים את הציפיות לפני הפעילות, את תחושת הערך במהלך הפעילות והאפקט שנותר לאחר מכן.

תוכן מקורי מתבסס על רעיון לא שגרתי שאינו שכיח ומוכר כיום כיף רגיל שכבר עשינו כמוהו בשנה שעברה. הפיתוי לפנות לספק מוכר שכבר יש ניסיון עם הפעילות שלו עלול ליצור זלזול או חוסר מעורבות אצל עובדים ותיקים שכבר "ראו הכל" ולפגוע בגיבוש אותו רוצים להשיג במסגרת של יום כיף. יש חשיבות ביצירת סקרנות אצל העובדים לפני הפעילות, לבחור משהו שאינו שגרתי ומוכר ואולי קצת נדוש כדי לייצר מחוברות גבוהה אצל כלל המנהלים והעובדים. הפעילות חייבת לכלול תהליך שבו רמת ההיכרות בין העובדים גוברת ונוצר ערך מהותי כמו העלאת תחושת השייכות, הכרות הדדית טובה יותר, יצירת תקשורת בלתי אמצעית ועידוד של שיתוף פעולה להשגת יעד משותף.

טיפ #4: להתבסס על פעילויות של סינרגיה ולא של תחרות

היכולת לרתום אנשים לפעילות דרך תחרות מפתה. פעילויות רבות ומגוונות מבוססות עליה כמו מרוץ למטמון / השגת יעד. הניסיון שלנו שמגיע מעולמות שונים של עשייה מביא אותנו למסקנה חדה וברורה שפיתוח צוות דרך תחרות פוגע בסינרגיה הארגונית אותה אנחנו מבקשים לטפח במהלך ימי גיבוש. התחרות גורמת לעובדים לבחון את חבריהם כדי למצוא במה הם חלשים ולנצל זאת כדי להתקדם. האנלוגיה הארגונית לכך הרת אסון ולכן אנו ממליצים לפתח את העובדים דרך אתגרים תוך שיתוף והתייעצות, זיהוי החוזקות האישיות של כל אחד ורתימתו להצלחה. כדי שיום גיבוש יהיה מוצלח נדרש לצלוח את האתגרים יחד ולא לוותר על חברים כדי לעמוד ביעד אישי ראוי ככל שיהיה.

טיפ #5: הגדרת מטרות

להגדיר מטרות ליום גיבוש מנהלים ולמצוא את התוכן הראוי להשגתן, לדוגמה: אם המטרה היא לחבר מנהלים בכירים לעובדים זוטרים יש לכלול חלוקה לקבוצות מראש המחברות בין הזוטרים לתיקים ובמהלך הפעילות לפתח דינמיקה של שיח ואולי גם פעילות חווייתית שתאפשר לכולם לפעול בדפוס אותנטי ללא עכבות ואולי לפגוש את ההתנהגויות הטבעיות של כלל העובדים, מניסיוננו הפעילויות האיכותיות ביותר הן אלו שבהן נוצרת פעילות שוטפת הכוללת שימוש בשרירים ובחושים.

טיפ #6: לבחור בין חברת הפקה לחברת תוכן

חברות רבות עוסקות בהפקת אירועים. הצורך לקבל מענה מחברה אחת למירב הפעילויות השנתיות העוסקות בתחום הרווחה הארגונית הוא ברור וחוסך משאבים ארגוניים של מחלקת משאבי האנוש שעמוסות בפעילות השוטפת של הארגון. קבלת מענה ישיר מחברת תוכן עשוי להיות מוגבל מחד אך מאידך יכול לאפשר דיוק של המוצר לצורך. כשאין כוונה לקיים הפקה משמעותית הכוללת מתקנים, ארוחות
ומספר משתתפים רב יש לשקול בחיוב פניה ישירה לחברת תוכן.

כיצד ניתן להבחין בין תוכן להפקה?
אנחנו חושבים שהעיסוק ב- איך מייצרים את התוכן הוא המבדיל העיקרי. אתם כלקוחות יודעים מה אתם רוצים להשיג והספק בין אם מדובר בחברת
הפקה או תוכן נדרשים להסביר איך ניתן המענה לצורך. מניסיוננו, שיחת אפיון לפני הגדרת התכנים לפעילות יכולה לדייק את הצרכים ולהגביר את ההתאמה בין התוכן לדרישות הלקוח ובכך לתת את מירב הערך מהפעילות לארגון ולעובדים המשתתפים. מאחלים לכם הצלחה בבחירת הספק.